הנבטת זרעי דיונאה:  

מים

שימוש רק במי גשם או מים מזוקקים (או מי עיבוי של מזגנים). כדי להשקות את הזרעים, השתמש בקבוק ריסוס יש להרטיב בעדינות את פני הקרקע לאחר שהמצע כולו לח המשך ההשקיה יהיה בהשקיה תחתית. מאוחר יותר כאשר הצמחים מתחילים לגדול הקפד על מצע לח ולא ביצתי לפחות עד קבלת צמחים מעט גדולים יותר

חום

יש לשמור את הזרעים ואת מיכל הגידול בטמפרטורה של 24-32 או יותר מעלות צלזיוס יעזור מאוד לעירור מהירה יותר נביטה וצמיחה בריא מוקדם.

לחות ואור

image03אין לאפשר לפני הקרקע להתייבש לחלוטין, ויש לשמור על לחות גבוהה במהלך נביטה, ניתן להקטין את הלחות כאשר הצמחים גדלים. באקלים יבש, ניתן לכסות את המיכל בפלסטיק שקוף או אף בניילון נצמד. כדי לשמור על אוורור רצוי פעם ביום להוריד את הכיסוי למספר דקות. לא לחשוף לשמש ישירה אלא לאור בהיר עקיף . לאחר רוב הזרעים נבטו (תוך 4-6 שבועות) ניתן להסיר את הכיסוי ולחשוף בהדרגה גם למטע שמש ישירה. (בבוקר או אחר הצהרים)

 

 

העתקה

image04

אם הדיונאות גדלו במיכל נביטה, ניתן לאחר 2-3 שבועות של צמיחה כאשר התפתחו עלי מלכודת אמיתיים להעתיק את הצמחים הזעירים לעציצים חדשים. דרך קלה להעתקה היא להשתמש בקיסם שיניים מעץ כשהוא לח. צור שקע קטן המצע של העציץ החדש עם קצה קיסם השיניים הרם את הצמח הזעיר עם מעט מצע מההנבטה והדק בעדינות מסיב עם הקיסם או האצבע.

 

כמה זמן לחכות?

טמפרטורה בסביבות 24 מעלות צלסיוס מגבירה את מהירות הנביטה של זרעי דיונאה. הנביטה מתחילה תוך מספר ימים (בדרך כלל עד 15 ימים). בטמפרטורת החדר הרגילה או בימים קרים, תיתכן נביטה רק אחרי 3-5 שבועות. אין לוותר ואין להניח למצע להתייבש בינתיים. https://xpressmag.com.au/specificity-of-online-live-casino-in-australia/

תרדמת חורף:

image01

זרעי דיונאות אינם צריכים לעבור תרדמת חורף לצורך נביטה . הם מורגלים לנבוט בתוך ימים (בדרך כלל בימים 13-25) לאחר שהם נופלים לקרקע במהלך הקיץ, קצב ומהירות נביטה מוגבר עם העלייה בטמפרטורה. זרעים שלא נזרעו מיד ניתן לאחסן במקרר כדי לשמור עליהם טריים ולהגדיל אחוזי נביטה כאשר יזרעו במועד מאוחר יותר.

 
 

 

 

איזה סוג של קרקע?

מצע הזריעה רצוי שיהיה זהה למצע השתילה של הדיונאות, המצע המומלץ 60% כבול , 20% פרלייט ו-20% סיבי קוקוס גרוס גס. בעציץ או בכל כלי אחר המחורר בתחתיתו יש למלא במצע הזריעה הלח ולהדק קלות.

 הזריעה

image02

לא להטמין את הזרע, את הזרעים מפזרים על פני השטח כאשר ניתן לערבב בכבול , בחול (רצוי קוורץ) שטוף דק תוספות אלו מסייעות לזרע הנובט בשמירה על הלחות וכן בשלב התפתחות השורשון והדחפותו אל תוך המצע . לאחר פיזור הזרעים אין צורך לכסותם.

 
 
 
בהצלחה!
כל הזכויות שמורות לאריה כהן@
 
{jfbccomments}
כל הזכויות שמורות ©2013-2022 אפיק גן